Наша історія

Станція юних техніків Шосткинської міської ради  розпочала свою роботу 1969 року. Вже в перший навчальний рік СЮТ збирає в своїх стінах захоплених творчістю хлопчиків і дівчаток. У навчальних майстернях під керівництвом досвідчених педагогів гуртківці набували нових знань і практичних навичок, вчилися конструювати і моделювати, знайомилися з народними ремеслами. Станція юних техніків стає справжньою школою трудового виховання, осередком технічної творчості в місті, в гуртках якого щорічно займаються більше 400 хлопчиків і дівчаток шкільного віку. Першим директором закладу був вчитель фізики середньої школи №3 - Ковтун Юрій Ілліч (01.08.69-05.05.71). Далі керували станцією юних техніків Ломакін Станіслав Петрович (06.05.71 – 31.12.71), Кряж Володимир Леонтійович (01.01.72-10.06.75), Кормін Герольд Миколайович (11.06.75-30.10.1982), Лугінцов Віктор Михайлович (01.11.1982-05.06.1987), Владимиров Євгеній Павлович (06.06.1987 – 30.11.87), Ковальчук Василь Васильович (01.12.1987-02.08.1989).

З  3 серпня 1989 року директором станції юних техніків стала Манакова Тетяна Анатоліївна.

Сьогодні в закладі створені умови для праці у 12 гуртках за 3 напрямками (техніко-технологічному, спортивно-технічному, декоративно-ужитковому), хоча в найбільш плодовитому році кількість гуртків доходила до півсотні, а напрямків було – пять.

Більше 20 років працюють на СЮТ керівниками гурткової роботи Тверезовський В.Т., Манаков О.М., Голиш В.І., Рибак Б.С.

В гуртах «Фото», «Дитяча кіностудія» сотні школярів не тільки навчились зупиняти миттєвість - фотографуванню, а також бачити і цінувати красиве в природі і в людях. Юні фото та кіно аматори під керівництвом Рибака Б.С. неодноразово становились призерами обласних і Всеукраїнських фотовиставок, Всеукраїнського фестивалю дитячих кінофільмів “Кришталеві джерела”. 

Першим керівником радіостанції станції юних техніків був Олександр Іванович Ольховик, який дуже багато зробив для становлення гуртків радіотехнічного напрямку в закладі. Продовжив його роботу в цьому напрямку Манаков Олександр Миколайович. Його зусиллями підтримується належний стан радіостанції та створено на базі гуртка Шосткинський міський радіоклуб.  Педагог вже більше 20 років керує роботою однією з небагатьох в області дитячою колективною радіостанцією. Тут юні радіоаматори закріплюють знання, що отримали в школі, а також здобувають спеціальних знань в області радіоконструювання, фізичних явищ, пов'язаних з розповсюдженням радіохвиль, на практиці вдосконалюють знання з англійської мови, навчаються приймати та передавати радіограми телеграфною абеткою Морзе. Колективна радіостанція бере участь у змаганнях серед радіоаматорів України, ближнього та дальнього зарубіжжя.

З 1978 року працює на станції юних техніків гурток  «Спортивна радіопеленгація» під керівництвом Голиша Валерія Ілярієвича. Заняття в гуртку супроводжується не тільки напруженою розумовою роботою, а й фізичною підготовкою. Це змагання в умінні за допомогою компаса та карти швидко пересуватися по незнайомій місцевості, точно визначати своє місцезнаходження.

В гуртках «Технічного моделювання» діти освоюють абетку сучасної техніки. Історія гуртків цього напрямку починається з “Юнацького конструкторського Бюро”, керівником якого з початку створення закладу був Іванов Ігор Олексійович. Справу Ігоря Олексійовича продовжив Віталій Трофимович Тверезовський. Сьогодні його вихованці працюють над розробкою нових машин та технічних пристроїв. Це складний та довготривалий процес, в якому можна виділити: інженерне прогнозування, проектування та конструювання, підготовку та освоєння виробництва. 

Станція юних техніків створює сприятливі умови для надання поглиблених знань з основ технічних наук, професійного самовизначення та самореалізації учнівської молоді.

Гурток стендового моделювання та діорам було створено на станції юних техніків у 1993 році з приходом на СЮТ її колишнього вихованця, ентузіаста своєї справи, Пархоменка Олександра Івановича. Стендове моделювання - один з стародавніх видів технічної творчості. Захоплююче та корисне знання - виготовлення моделей кораблів та суден, літаків та військової техніки, тож не дивно, що історичним стендовим моделізмом займається багато дітей. Тут не тільки йде будівництво «малого флоту», так називають моделі суден, а й вивчають історію флоту та військової техніки, перспективи його розвитку. Керівник гуртка щедро передає свій досвід, знання і вміння учням, вчить дітей ліпити, пояснює всі хитрощі, що є в справі виконання діорам та роботи над фігурками. Своє захоплення стендовим моделювання Олександр Іванович передає вихованцям, допомагаючи пізнавати складний світ моделювання.  Гурток є одним з найкращих в Україні, про що свідчать численні нагороди, що зберігаються у створеному силами керівника гуртка музеї стендового моделювання.

За роки роботи  гурток виріс у «Клуб стендового моделювання м.Шостка»,  який обєднав як дорослих любителів стендового моделювання, так і сьогоднішніх гуртківців. 

Починаючи з 2002 року на станції юних техніків діє дитячий шаховий клуб «Стратег». Організував його Шахов Юрій Володимирович, продовжила справу Кочубей Світлана Григорівна та Манаков Олександр Миколайович. За роки діяльності підготована велика кількість спортсменів-розрядників, а вихованці клубу неодноразово ставали переможцями обласних і всеукраїнських шахових турнірів.   

В період з 2006 по 2012 рік на станції юних техніків працювали гуртки Сумського відділення обласної малої академії наук. За роки праці  вихованці цього напрямку неодноразово ставали переможцями обласного етапу захисту науково-дослідницьких робіт. Найбільшими досягненнями у цьому напрямку стали призові місця вихованців гуртка МАН «Народознавство» під керівництвом Сальника П.К. Чечуна Богдана (ІІІ) та Сальника Івана (ІІ) – на всеукраїнському етапі.

Більшість випускників станції юних техніків назавжди повязали своє життя с технікою. Це і інженери, і механіки, і водії, і військовослужбовці, і педагоги.